Eridieetide ja kriisialane kogemusnõustamine

Eridieetide ja kriisialane kogemusnõustamine

Iga ootamatu kriis meie elus võib paisata segi kogu senise maailma ja hetkeks võib tekkida tunne, et kas ja kuidas on üldse võimalik edasi minna. Kuidas sellises olukorras hakkama saada, näha pilvede taga päikest või uskuda, et kergus on taas võimalik?

Kogemusnõustaja on keegi, kes on läbi teinud sarnase kriisi oma elus, seisnud silmitsi valu, hirmu või kurbusega ja leidnud tee tagasi tasakaalu. Iga kriis on suur väljakutse ja lõputu teekond ning pidev muutumine. Enda ja kogu ümbritseva maailma uuesti ülesehitamine peale raputavaid muudatusi on kergem usaldades iseennast, lihtsalt elu ja lubades endal vastu võtta tuge ning abi. Kogemusnõustaja on läbinud põhjaliku nõustamisoskuste koolituse ja valdab tehnikaid, et sind turvaliselt kuulata, mõista ning toetada. Rääkimine kellegagi kes päriselt kuulab ja aru saab on lihtsalt nii oluline. Psühholoogid ja teised oma eriala spetsialistid valdavad erinevaid tehnikaid, millega sellel teel olevaid peresid aidata ja edasi juhtida aga nad ei ole seda ise läbi elanud, kogemusnõustaja on. Mõnikord sellest piisab, et saada jõudu edasiminemiseks ja pimeduses taas valguse nägemiseks.

Mina olen omal nahal võtnud selles elus nii mitmeidki erinevaid väljakutseid kogeda. Paarikümne aasta pikkune teekond erinevat sorti talumatustega, gluteenivaba ja kaseiinivaba dieediga ja erinevast küljest proovitud tervisliku toitumisega sai hoopis uue mõõtme siis, kui minu pere sattus seoses lapse tervisega suurde kriisi. Muule šokile lisandus veel kogu pere harjumusi ja elustiili tugevalt muutev ketogeenne ravidieet. Algus oli kõike muud kui lihtne. Ahastus, et kas millegi sellisega on üldse võimalik toime tulla oli suur ja lootust, et kõik saab korda justkui ei paistnudki. Tagantjärele võin tõdeda, et iga väljakutse toob endaga kaasa sügavad õppetunnid ja uued võimalused, mida esimesel hetkel on ehk keeruline näha. Nende aastate jooksul olen ma õppinud palju. Alustades lihtsalt päev päeva kaupa elamisest kuni toitumisnõustamiseni, loodusravi erinevate meetodite ja eneseabi tehnikateni. Elu on minu eest need valikud ära teinud, mul on jäänud üle vaid usaldada ja koos nendega kasvada.

Mina pakun tuge kogemusnõustajana perele (lapsega seotud) kriisiolukordade puhul ja ka eridieetidega kohanemisel. Ükskõik, kas eridieet on Sinu vaba valik või mitte. Ma usun siiralt, et võimatuid asju pole olemas ja igast olukorrast saab leida väljapääsu ja kogemuse võrra rikkamana ka ise kasvada ning oma sisemaailma piire laiendada. Mõistmine, päriselt kuulamine ja kohalolu on need, mida ma enda poolt anda saan. Koos on kergem!

 

HINNAD

1-1,5h nõustamine maksab 60 eurot.

 

Ingrid Joya Viirsaar

+372 505 1567

joya@joya.ee