Teadliku toitumise nõustamine

Teadliku toitumise nõustamine

Palju õnne, Sa elad ja hingad ning saad süüa. Juba ainuüksi see on põhjus naeratada ja tähistada! Toit on üks imelistest maistest naudingutest, millest meil on võimalus osa saada. Lisaks naudingute pakkumisele on see ka meie füüsilise keha energiaallikaks, seega tahes tahtmata me peame sööma. Küsimus on nüüd, et mida, kuidas ja kui palju. Mis saab siis kui ühel või teisel põhjusel me ei saa midagi süüa või kui söögist on saanud stressiallikas? Rõõmust mure, naeratusest pisarad… Mina olen puutunud isiklikult kokku erinevat laadi talumatustega nagu nt gluteeni- ja kaseiinitalumatus, kui ka rangema ketogeense ravidieediga, mis piirab oluliselt süsivesikute tarbimist ja asetab rasvad toidulaual esikohale.

Me oleme see, mida me sööme. Toit kui ravim. Toidualaseid tarkuseteri on palju erinevaid, kuid need kaks kõnetavad mind isiklikult väga. Olen omal nahal ja oma lähedaste peal kogenud, mida võib teha meie keha ja hingega toit. Me kasvame üles söögiga seotud uskumuste meres, mida kujundavad nii kodu kui ka keskkond laiemalt kus me kasvame. Maiustus kui auhind tubli olemise eest, mõru taimetee kui karistus haige olemise eest ja nii edasi. See kõik on omaks võetud hinnang, see ei ole tõde, see saab ja võib ka teisiti olla. Eriti keerulisse olukorda satume me siis, kui enda või kalli lähedase toidulaud saab piiratud mõne või paljude toiduainete välistamisega. Raskeks võib osutuda leida alternatiive sellele, mis siiani tundus hea või maitsev. Mina usun, et kõik on võimalik. Ilma jahuta saab teha maailma parimat leiba, ilma piima ja suhkruta jäätist, seemnetest hapukoort või jogurtit, millest iganes mida iganes.

Teadliku toitumise terapeudina usun, et meie maitse-eelistused, isud ja kõik see mis meile taldrikult vastu vaatab peegeldab meie füüsilise keha ja hinge vajadusi ning seisukorda. Terve ja õnnelik olemiseks ei ole vaja pidada keerulisi ja piinavaid dieete. Oma tähelepanu tuleks suunata toidu ja üldse laiemalt elamise nautimisele. Igas allergias, talumatuses või muidu piirangus on võimalused, mida saab näha ja ära kasutada. Ainus asi, mida me enda ja oma toitumise juures kunagi päriselt muuta võiksime on õppida tundma rõõmu ja nautima seda mida me teeme ning mida ja kuidas sööme. Iga sümptomi põhjus on inimeseti mõneti erinev. Sama isu või sama piirang jutustab alati natuke erineva loo, kuigi suures plaanis on olemas ka mingid laiemad seletused ja põhjendused toitumisega seonduvale. Oluline on leida üles mentaalsed ja füüsilised põhjused kust mingid probleemid alguse on saanud. Oluline on õppida toitu nautima, seedimise ja toitainete omistamisega tegeleb juba füüsiline keha ise, kui meel vabaks lasta. Kõige lihtsam tee toidu nautimiseni on keskenduda oma tunnetele, mitte mõtetele. Kõige olulisem on protsess, mitte tulemus. Kui söömine on raske, siis ei saa tulemus meie olemist ka ju kuidagi kergemaks teha. Tuleb õppida ennast ja toitu mida ma söön armastama!

Ma olen terapeut, coach ja koolitaja, läbinud toitumisnõustaja õppe, ketogeense toitumise koolituse eriala spetsialistidele Inglismaal, õppinud lisaks taimetarkusi ja erinevaid loodusravi meetodeid. Kõige väärtuslikumaks pean elukooli toitumise alal, millest viimased 20 aastat olen tegelenud erinevate toitumise teemadega, talumatustega ja toitumise kui raviga. Olen pidanud õppima asendama asendamatuna näivaid toiduaineid, tegema eimillestki midagi väga maitsvat, minema üleöö üle pisikese pereliikmega rangele eridieedile. Kõik need aastatepikkused kogemused on õpetanud mulle üht- pole olemas võimatuid asju. Tähtis on säilitada rõõm toidust, nautida seda mida ma söön, lubada endale kõike mida ma soovin, sellisel kujul nagu ma seda saan. Dieet on sõna, mis ei tähenda piina ja kannatusi, vaid seda mida ja kuidas ma söön ning nautida saan. Toit on elustiil ja toidu valikud peegelpilt minust endast, ükskõik kui palju ma sellesse panustan oma aega, energiat ja raha.

Ma olen toeks eridieetidega kohanemisel, näitan, et on võimalik asendada maitsvaid kuid ebatervislikke või sobimatuid toitusid, tegeleda kaaluprobleemidega, toidusõltuvustega või lihtsalt nõustan tervisliku toitumise alal. Inimesed ja nende kehad on erinevad, mis maitseb ja sobib ühele, ei pruugi teisele. Kõik algab mõtlemisest. Sel hetkel kui teadvustame, et kõik on võimalik, ka nauding on valik, on edasi palju lihtsam. Kui vajad nõu oma toidulaua ülevaatamisel, asenduste leidmisel, kontrollimatute isude mõistmisel või mis iganes toitumisega seotud teemadel, siis olen sellel teekonnal suurima rõõmuga Sulle toeks ja abiks. Koos on alati kergem!

 

Toitumisalased teemad, millega tegelen:

  • Ketogeenne dieet ehk madala süsivesikute ja kõrge rasvasisaldusega toitumine (low carb&high fat). Enamjaolt kasutatakse seda suhteliselt piiravat dieeti erinevate aju funktsionaalsete häirete ravimiseks (ravile allumatu epilepsia, ajuvähk, erinevad aju ainevahetuse häired, käitumis- ja tähelepanuhäired, ADHD jms). Samas järgivad (enamjaolt lühiajaliselt) seda toitumist ka sportlased ja kaalulangetajad.

  • Gluteeni- ja kaseiinivaba toitumine jt asendused.

  • Tervislik toitumine- suhkru ja rafineeritud toidu asendamine tervislike ning maitsvate alternatiividega.
  • Taimetoit, puhastavad detox retseptid ja taimsed ketogeensed retseptid
  • Kaalu langetamine tervislikult, nauditavalt ja pikaajaliselt.
  • Söödava umbrohu, lillede jms toiduks kasutamine, loengud ja töötoad.
  • Laste toitumine- lihtsad ja tervislikud toidud, vahepalad ja maiustused.
  • Toidusõltuvused- ebatervislikud isud nagu nt suhkrusõltuvus, liigse rafineeritud toidu tarbimine, liigne näksimine jms. Aitan vaadata isude taha, mis vajadusi need tegelikult peegeldavad ja kuidas nendega toime tulla.

  • Toidulaua vaheldusrikkamaks muutmine- vahest on lihtsalt mõistus ja jaks otsas ning vaja on uusi mõtteid, kuidas üksluiseks muutunud toiduvalikut mitmekesisemaks ja mängulisemaks muuta.

 

Personaalne kokkamine

Lisaks nõustamisele pakun personaalse kokkamise teenust. Tulen Sinu koju ning teen koos Sinu ja perega süüa vastavalt teie soovile. Gluteenivabasid, kaseiinivabasid, lihtsalt tervislikke roogasid, taimetoitu, madala süsivesikute sisaldusega või ketogeenset toitu. Ise omas kodus toidu valmistamine on vist kõige mõnusam ja efektiivsem viis uute maitsetega tutvumiseks ja katsetamise käigus saab aru, kui lihtne see kõik tegelikult on.

 

Umbrohu ja taimetoidu ning low carb toitumise töötoad

Metsast ja põllult ning kasvõi oma koduaiast on võimalik leida palju erinevaid väekaid, maitsvaid ja imeilusaid taimi ning lilli, mida saab oma toidulauale lisandiks tuua. See on palju lihtsam ja ägedam kui me arvatagi oskame, on vaja vaid oma meeled uutele avastustele valla lüüa.

 

HINNAD

1,5h nõustamine maksab 120 eurot.

Nõustamisel aitan Sul paremini aru saada oma söömisega ja tervisega seotud probleemide algpõhjustest ning mõista isude, talumatuste ja sõltuvuste tagamaid. Jagan oma nippe ja nõuandeid soovitud muutuste saavutamiseks ja kergemaks ning õnnelikumaks olemiseks. Samuti aitan leida viise, kuidas muuta oma söömisharjumusi ning vajadusel asendada sobimatud toidud tervislike alternatiividega püsivalt, samas mänguliselt.

 

Ingrid Joya Tsirel

505 1567

joya@joya.ee